Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Novosti na Pohorju 2006 + 2007 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2006 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3129


motor je v hišici reduktor pa na sedežnici!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 30, 2006 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Ne razumem. Reduktor? Motor? Kako sploh deluje vse to?
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3455
Kraj: Maribor

Hvala za fotke, Lenko! Tudi jaz sem bil v soboto gori, med prvo in drugo nevihto, ampak brez fotoaparata (meni dež ne škodi, za aparat pa nisem prepričan ). Presenečen sem bil koliko so spet posekali, poleg tistega gozdnatega 'otočka' ki se lepo vidi na eni od lenkovih slik (tam kjer stojita dva kandelabra sredi proge kot palme v oazi ) so sekali še na več mestih desno od sedežnice (gledano navzgor), potem so prepolovili gozdiček levo od največje strmine (med strmino in 'obvoznico'), pa še manjši otoček levo od gornje postaje je padel. Zgleda da bo nastala kar huda proga (no, saj že do sedaj ni bila slaba).

Začeli so kopati tudi nov cevovod, do sedaj le nekaj deset metrov od črpališča, ki je v tisti stari hiši vrh Habakuka, proti zgornji postaji nove sedežnice. Zgleda obetavno. Fotke pa, ko bo vročina popustila, ampak tudi ne bo deževalo .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 1:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3129


miki sma se mogoče videla??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3455
Kraj: Maribor

Dvomim, jaz nisem videl žive duše (gori sem bil med sedmo in deveto zvečer, vse naokrog je bliskalo, občasno je rahlo deževalo, nekajkrat pa se je tudi bolj ulilo (hvala Bogu da obstajajo strehe). Skratka, nobeden na pol normalen v takem ne hodi po Pohorju ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3129


aa jaz sem sal ob 7 dol pa sem potem kar sal na tekmo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

matiček je napisal/a:
Ne razumem. Reduktor? Motor? Kako sploh deluje vse to?


A bi lahko kdo pojasnil reduktor pa motor?
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lux
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 4:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Pet Dec 2004 0:06
Prispevkov: 516
Kraj: Mozirje

Kolikor so meni poznane te zadeve, je to vse skupaj - reduktor in motor. Sicer se ne vidi najbolje, vendar bi lahko bila tista 'mašina' tam spodaj dizelski agregat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alioth
PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 10:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Maj 2006 17:02
Prispevkov: 131


Ja, spodaj je agregat in par cevi za nafto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Avg 03, 2006 2:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3455
Kraj: Maribor

Včeraj je bilo vreme ravno po mojem okusu, na Pohorju 14 stopinj in v Mariboru 19, ampak brez dežja, pa sem si malo ogledal situacijo.

Bazen (Pohorci mu ponosno pravijo Wellnes center) v apartmajskem naselju je odprt od 30. julija, ampak ljudi med kopanjem se mi ne zdi ravno kulturno slikati.
Tukaj pa bi naj že čez 14 dni odprli igrišče z umetno travo:


Zgleda da bo letos le ena nova apartmajska hiša (junija je bilo govora o dveh), ki bolj kot ne počasi raste:


Nov del hotela Bellevue:


Od nove linije zasneževanja so do sedaj potegnili natančno 200 metrov, od vrha Habakuka do zgornje postaje Poštele.
Sicer pa naprej niti še ne morejo delati, najprej je treba narediti groba zemeljska dela na nekaterih odsekih proge:


Na Slemenu neskončno počasi delajo novo krmiljenje:


Zato pa Poštela lepo napreduje:




Tisti del proge ki so ga naredili že junija, je že praktično gotov, kamenje na grobo očiščeno, potegnjeni drenažni jarki:


To pa so odseki, kjer so šele pred kratkim posekali gozd. Tu bo potrebnih še kar nekaj zemeljskih del, in preden tu ne bo vsaj za silo poravnano, tudi ne morejo
graditi cevovoda za zasneževanje:






Spodnja postaja:




Sedeži in nosilna vrv (le-to naj bi baje potegnili nekako čez 14 dni):


Okoli tega kombija pa moram povedati eno zabavno zgodbico: ko sem to slikal, je iz bifeja v bližini pritekel možakar v modrem kombinezonu in me spraševal, zakaj slikam.
Izkazalo se je, da je monter od Doppelmayerja ki nadzira potek del, ki jih sicer v glavnem opravijo delavci ŠC Pohorje. No, ko sem mu dopovedal da nisem noben novinar
in mu plačal še en pir je postal kar zgovoren. Pomembnih informacij, predvsem me je zanimalo če bo Doppelmayr v prihodnjih letih še kaj gradil po Pohorju, žal nisem dobil
(sicer pa verjetno tak monter tudi ne ve ravno veliko o dogovorih ki jih morebiti ima Rataj z Doppelmayerjem):

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Lenko mi je danes rekel po MSN-ju, da bodo danes zajlo na Pošteli napenjali. Je to res?
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3455
Kraj: Maribor

Možno je, monter od Doppelmayerja (gl. dva prispevka višje) mi je dva tedna nazaj omenil, da bodo nosilno vrv napenjali 'čez dva tedna', torej bi to moralo biti ravno ta teden.

Trenutno pa 'zajla' še vedno leži lepo zapakirana na trikotni Jasi. Najbolje da spremljamo Webcam, ko se bo okoli zajle začelo kaj premikati, bo to zanesljiv znak, da jo res napenjajo :

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3129


jo že montirajo!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matiček
PrispevekObjavljeno: Pon Avg 14, 2006 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Vrvi ni več na obroču (webcam)!!! Toraj jo montirajo!!!!!
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matiček
PrispevekObjavljeno: Tor Avg 15, 2006 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 16:48
Prispevkov: 499
Kraj: Ljubljana

Webcam danes: vrv je že napeta, sedeži pa še niso gor
_________________
Letos smučal: 1x Stari Vrh, 1x Kranjska gora, 3x Soriška Planina, 1x Kope
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 2 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Novosti na Pohorju 2006 + 2007
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB